استودیو دال

استودیو طراحی و معماری دال

طراح و مجری تخصصی پروژه‌های داخلی و دکوراسیون

تماس با ما 02122071537

شهرک غرب - بلوار فرحزادی - خیابان طاهرخانی - خیابان احسان - کوچه ارغوان یکم شرقی - پلاک 7 - واحد 6

بالا

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری آتلیه Edgelab

طراحی-و-اجرای-دکوراسیون-اداری-آتلیه-ادگلاب-001

شاید باورتان نشود اما، دفتر کار آتلیه طراحی ادج‌لاب (Edgelab) در ابتدا یک فضای دخیره سازی  (انبار) با ارتفاع 6 متر بوده است که پس از مدتی توسط معماران و مهندسان خلاق چینی باز سازی گردیده و به مجموعه اداری با ویژگی های منحصر به فرد تبدیل شده است. مهندسان این پروژه با  طراحی و اجرای دکوراسیون اداری منحصر به فرد، فضای قدیمی انبار را  با استفاده ساندوچ پانل های فلزی به 2 طبقه مجزا و فوق العاده تبدیل کرده اند. همچنین طراحی داخلی اداری این مجموعه به گونه ای می‌باشد که طبقه همکف این ساختمان که  فضای هنری  T.E.M.P می‌باشد، شامل قسمت های مختلف از قبیل محل ملاقات، دستشویی، و فضا‌های نمایشگاهی است و این درحالی است که طبقه فوقانی مجموعه به عنوان دفتر کار ادگلاب مورد استفاده قرار میگیرد.

طراحی-و-اجرای-دکوراسیون-اداری-آتلیه-ادگلاب-002

طراحی-و-اجرای-دکوراسیون-اداری-آتلیه-ادگلاب-004

کانسپت های طراحی داخلی دکوراسیون اداری در این پروژه به گونه‌ای در نظر گرفته شده است، که از طبقه همکف یعنی جایی که فضای هنری قرار گرفته است،  می توان به منظور های متفاوتی از  قبیل برگزاری کنفرانس­ها، استفاده به عنوان دفتر کار، محلی برای سرگرمی، و یا نمایش محصولات تولیدی استفاده کرد. اما چگونه طراحان این پروژه توانسته اند تا این فضا را به یک مجموعه چند منظوره تبدیل کنند. پاسخ این سوال را باید در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منحصر به فرد این پروژه جستجو کرد. طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی  به گونه ای است که در میان فضای این مجموعه یک  باکس شیشه­ای که قابلیت جابجایی در فضاهای مختلف را دارد به عنوان محل ملاقات در نظر گرفته شده است. قابلیت جابجایی این باکس در تمامی فضای مجموعه این امکان را به کاربر می­دهد تا دکوراسیون اداری را به شیوه­های مختلف  و متناسب با کاربری مورد نیاز انجام داده و فضاها و ویژگی­های منتوعی را برای این مجموعه ایجاد کند. در تصویر زیر باکس شیشه­ای را مشاهده می­کنید.

طراحی-و-اجرای-دکوراسیون-اداری-آتلیه-ادگلاب-005

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم در طراحی و اجرای دکوراسیون اداری استفاده هرچه بهینه تر از فضای موجود می­باشد. همواره  شاهد بوده­ایم که جانمایی نامناسب ستون­ها در فضاهای بزرگ موجب  نا مطلوبی دکوراسیون دفاتر کار و سالن ها گردیده است . با توجه به این موضوع بهره برداری از سازه ای با بهترین جانمایی ستون­ها بسیار موفق‌تر و بهینه‌تر می­باشد.  برای بهینه سازی طراحی داخلی دفتر کار و به منظور اطمینان حاصل کردن از این موضوع که طبقه همکف این ساختمان عاری از هرگونه ستون  می­باشد، ساندویچ پانل های فولادی به گونه­ای طراحی شده اند تا با سیستم سازه­ای این ساختمان همخوانی داشته باشند. فضاهای خالی میان طبقات همکف و فوقانی این دفتر کار، علاوه بر ایجاد ارتباط بصری و تعامل فیزیکی میان طبقات نقش بسزایی در طراحی داخلی دفتر کار دارا می­باشند. نور یکی از فاکتورهای مهم در دکوراسیون اداری می­باشد که این فضاهای خالی موجب بهبود نورپردازی در سالن اصلی پروژه شده است. از طرف دیگر ایجاد این حفره ها موجب بهبود تهویه هوا  شده است که فضای مطلوبی را برای کارکنان و عملکرد بهتر آن ها فراهم می­کند.

استفاده بهینه از ویژگی های محوطه اطراف ساختمان و ایجاد تعامل با آن یکی از مواردی است که باید در طراحی داخلی دفتر کار مورد توجه قرار گیرد. این موضوع موجب استفاده هرچه بهتر از نور طبیعی و موجب ایجاد انگیزه و روحیه بهتر در کارکنان می­شود. یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی های این پروژه که در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آن مورد توجه قرار گرفته است ایجاد پنجره ای بزرگ و عریض در  قسمت ابتدایی و انتهایی ساختمان می­باشد.

ایجاد این فضای شیشه­ای این امکان را به طراحان پروژه می­دهد تا از نور طبیعی برای نور پردازی مناسب فضای داخلی پروژه حداکثر بهره‌برداری را کنند. علاوه بر آن این پنجره ها امکان دسترسی به چشم انداز زیبا و منحصر به فردی که در اطراف محل پروژه قرار گرفته است را به کارکنان می­دهد که موجب بهبود عملکرد و انگیزه در آن ها می­شود.

طراحی-و-اجرای-دکوراسیون-اداری-آتلیه-ادگلاب-007

استقاده از نمای طبیعی مصالح موجب زیبابی هرچه بیشتر پروژه می­شود. در طراحی و اجرای دکوراسیون اداری  این ساختمان تلاش شده است تا  این امر مورد توجه قرار گیرد . بدین منظور بتن، ساندویچ پنل های فلزی، و تخته ­های چوبی با شکل ظاهری اصلی خود و به صورت اکسپوز در پروژه قرار گرفته اند. همچنین طراحی داخلی اداری این مجموعه به گونه­ای است که  فضاهای بزرگ و خالی این ساختمان در مجموع یک حس فضایی ساده و منطقی را القا می­کند.

طراحی-و-اجرای-دکوراسیون-اداری-آتلیه-ادگلاب-008

ارسال یک نظر