استودیو دال

استودیو طراحی و معماری دال

طراح و مجری تخصصی پروژه‌های داخلی و دکوراسیون

تماس با ما 02122071537

شهرک غرب - بلوار فرحزادی - خیابان طاهرخانی - خیابان احسان - کوچه ارغوان یکم شرقی - پلاک 7 - واحد 6

بالا

معرفی پروژه اداری و آموزشی CASA FIRJAN

هنر-و-معماری

طراحی-داخلی-001

پروژه معماری و طراحی اداری

پروژه CASA FIRJAN  که اخیرا جایزه سالانه بهترین ساختمان جدید را از موسسه معماری ریودوژانیرو کسب کرده. حاصل یک مسابقه معماری برگزار شده توسط سازمان صنایع ریودوژانیرو در سال 2012  می­‌باشد.این پروژه طراحی داخلی در محل  ,Palacete Linneu de Paula Machad ( اقامتگاه خانواده guinle در botafogo) اجرا شده است.قسمت‌های مختلف طراحی محوطه از قبیل شرکت­ها و فعالیت­‌های آموزشی و فرهنگی را به یکدیگر متصل کرده.موجب ترویج برخورد در میان دست اندرکاران صنایع نوین به صورت متعاملانه می­‌شود.

طراحی معماری پروژه به گونه‌ه­ای می‌­باشد که موجب می­‌شود تخصیص فصا توسط کاربرانش انجام شود.این موضوع ارتباط ما بین قسمت­‌های مختلف مجموعه، فضای داخلی و خارجی، دانشجویان، کارآفرینان و بازدید کنندگان را موجب می­‌شود.

در فضاهای مختلف این پروژه می­‌توان از، سخنرانی­‌ها، دوره­‌ها، انجمن­‌های اقتصادی و کسب و کار، آزمایشگاه­‌ها، نمایشگاه­‌ها، و سینمای فضای باز در میدان مرکزی استفاده نمود.

طراحی-محوطه-001

کانسپت های معماری این پروژه به گونه ای طراحی شده است که در فضای شهری و پرسروصدا botafogo، یک فضای آرام را در مکانی که عمارت تاریخی و درختانی که قدمت برخی آز آن­ها به یک قرن می­‌رسد.فضایی از انعکاس و تفکر را ایجاد می­‌کند را به وجود می‌­‌آورد.

طراحی-محوطه-002

معماری

استفاده از ساختمان جهت آموزش، تولید، همایش‌­ها و مذاکرات، یک ارتباط مهیج را با محیط اطراف موجب شده و منجر به استفاده نوین از محل­‌های تاریخی، و هدایت فضا به  سمت خلاقیت، دانش، هنر و آسودگی می­‌شود.

هنر-و-معماری

در طراحی محوطه ساختمان جدید، درختان موجود حفظ شده.میدان داخلی بین عمارت و ساختمان ساخته شده تا فضایی برای جلسات ایجاد کند.ساختمان جدید وجهه قهرمانان به عمارت می­‌دهد.که یک ارتباط شگفت انگیز را  به وجود می­‌آورد.

طراحی-محوطه-003

هندسه ساختمان شامل دو بلوک بر روی پایه مشترک می‌­باشد که در طبقه نهایی به یکدیگر متصل شده‌اند.معماری ساختمان به گونه‌­­ای طراحی شده است که قسمت‌های مختلف ساختمان توسط یک مسیر که عمدتا در فضای خارجی ساختمان قرار گرفته است به یکدیگر متصل می‌‍­شوند.فضای خالی که ما بین بلوک­ها قرار گرفته است قسمتی از این مسیر است که یک فضای تشکیل شده از فعالیت متعدد رایگان را برای داشنجویان به وجود می­‌آورد.

طراحی-داخلی-003

نمای ساختمان با شفافیتش متمایز گردیده است . نمای رو به Rua Guilhermina Guinle یک پنل شیشه­ای بزرگ می­‌باشد.حس دعوت بنا از شما را برای بازدید از آن در شما القا می­‌کند. نمای رو به عمارت و میدان یک پوسته دو طرفه با یک نمای شیشه ای همراه با  پانل‌های متحرک از آفتابگیرهای عمودی چوبی می­‌باشد.نما را از تابش مستقیم خورشیدی حفاظت می­‌کند و قابلیت دیدن فعالیت­‌های داخلی را ممکن می­‌سازد. حرکت پانل­ها موجب ایجاد پویایی و نشاظ می­­‌شود که اصلی مهم در طراحی محوطه ساختمان می­‌باشد.

طراحی داخلی و محوطه

ساختمان متفاوت بودن خودش را در طراحی عملکردی و نگرش پایدار آن نشان می­‌دهد.علاوه بر نور گیری طبیعی که از طریق نما­های شیشه­‌ای انجام می­‌پذیرد، این ساختمان با استفاده مجدد از آب باران و استفاده از انرژی خورشیدی کار می‌کند.سیستم تهویه طبیعی و سیستم‌های تهویه هوای اقتصادی بهره‌وری انرژی را کامل می‌کند.این پروژه جایگاه دوم در شاخه طراحی سازمانی را در مراسم اهدای جایزه Saint-Gobain  برای معماری و محیط زیست پایدار را کسب کرده است.

نقشه-برداری

نقشه-برداری001

 

Palacete Linneo de Paula Machado توسط خانواده Guinle در سال 1906 در پروژه­ای به طراحی جان اوبرگ ساخته شده است.در سال 1910 توسعه آن توسط مهندس معماری به نام آرماندو داسیلوا صورت گرفت، سبک متداول معماری آن زمان را به ساختمان اعطا کرد که امروزه  نیز به این شکل دیده می­‌شود.

از سال 1911 زوج Celina Guinle و Linneode Paula Machado در این محل زندکی می­‌کردند.در سال 2003 ساختمان و باغ این مکان توسط شهرداری در ایالت ریودوژانیرو ثبت گردید و تملک این ملک توسط FIRJAN  در سال 2010 اتفاق افتاد.

طراحی-اداری

طراحی محوطه و طراحی داخلی

Palacete Linneo de Paula Machado یک نمونه متداول از معماری برزیلی در ابتدای قرن بیستم با تاثیر انتخابی از معماری فرانسوی می‌­باشد.

ترمیم Palacete  به طور انحصاری پیکربندی اصلی آن را حفظ کرده.نیازهای فنی جدید در طراحی محوطه و طراحی داخلی آن را به عنوان یک فضای شرکتی و فرهنگی به صورت هماهنگ با پروژه به آن اضافه کرده است.در طراحی داخلی پروژه عناصر اصلی از قبیل کف های پارکتی، موزائیک­ها و اورنومنت­ها حفظ شده­اند و مواردی جدیدی از قبیل نورپردازی و مبلمان جدید اضافه شده است.

طراحی-محوطه-005

مبلمان مطابق با کاربری CASA FIRJAN  از قبیل قرار دادن اشیاء کلاسیک، با یک اتاق اختصاص داده شده به سرجیو رودریگز و دانشجویانش، نمونه معاصر آن مانند مبلمان مارکوس فریریا، برونو فوکس و مارسلو لیجیری، معماری برزیلی را نمایش می­‌دهد.مبلمان مورد نیاز برای طراحی داخلی این پروژه توسط Atelier 77 طراحی شده است.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ارسال یک نظر